REQUEST PRICE
Please enter these characters in the following text field.

Fields with * are required
Article successfully added.

Flexible double swivel catheter PE 22ID, flexible, 170 mm

Gänsegurgel PE flexibel 22ID, 170 mm
€1.34 *

Prices plus VAT plus shipping costs

Ready to ship today

Charateristic:

Preis anfragen
Please enter these characters in the following text field.

Fields with * are required
  • 7734839
  • 35010000
The flexible goose gauze made of PE is ideal as a connection for probes or suction tubes. This... more

The flexible goose gauze made of PE is ideal as a connection for probes or suction tubes. This single-use product is non-sterile and latex-free, which makes it particularly well tolerated. It is part of the goose gurgel flex set, which is equipped with various angle adapters and ports for a wide range of applications. All Intersurgical Luer port caps are securely taped to the connector to prevent loss. The high quality PE material ensures flexibility and reliability in use.

Goose girth PE flexible 22ID, 170 mm Product details:
  • Material: PE (polyethylene)
  • Diameter: 22ID
  • Length: 170 mm
  • Single use
  • Non-sterile
  • Latex-free
  • Includes: Angled adapters and ports
  • Safety features: Luer port caps with safety tape
Related links to "Flexible double swivel catheter PE 22ID, flexible, 170 mm"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Flexible double swivel catheter PE 22ID, flexible, 170 mm"
Write an evaluation
Reviews will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Hint!
WESTMED ® Nitrile Examination Gloves WESTMED ® Nitrile Examination Gloves
Content 100 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
from €5.85
Injekt® Solo Einmalspritzen Injekt® Solo, single-use syringe
Content 100 piece(s) (€0.04 / 1 piece(s))
from €4.19
Peha-soft® nitrile fino Peha-soft® nitrile fino
Content 150 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
from €8.43
YPSISAVE Verbandpäckchen YPSISAVE aid packet
Content 1 piece(s)
from €1.17
Mullkompresse, steril, 8-fach Gauze compress, sterile, 8-ply
Content 50 pair (€0.08 / 1 pair)
from €3.83
Cutasept® F, farblos Cutasept® F
Content 0.05 litre(s) (€44.40 / 1 litre(s))
from €2.22
aluderm® aid packet DIN aluderm® aid packet DIN
Content 1 piece(s)
from €1.91
Hint!
i-gel® supraglottische Atemhilfe, einzeln i-gel® supraglottic breathing aid, single
Content 1 piece(s)
from €9.00
RUDAVEN®-plus Kanülenfixierung RUDAVEN®-plus cannula fixation
Content 50 piece(s) (€0.17 / 1 piece(s))
€8.50
Nobafix®, elastische Mullbinden Nobafix ®, elastic gauze bandages according to...
Content 20 piece(s) (€0.02 / 1 piece(s))
from €0.34
7182951 Beurer test strips, individually packed
Content 50 piece(s) (€0.45 / 1 piece(s))
€22.50
7182951 Beurer test strips, individually packed
Content 50 piece(s) (€0.45 / 1 piece(s))
€22.50
Injekt® Solo Einmalspritzen Injekt® Solo, single-use syringe
Content 100 piece(s) (€0.04 / 1 piece(s))
from €4.19
Sterican®-Standardkanülen Sterican® Standard Needles
Content 100 piece(s) (€0.03 / 1 piece(s))
from €2.98
YPSISAVE Verbandpäckchen YPSISAVE aid packet
Content 1 piece(s)
from €1.17
YPSIFIX® Fixierbinde YPSIFIX® fixation bandage
Content 20 piece(s) (€0.51 / 1 piece(s))
from €10.26
Mullkompresse, steril, 8-fach Gauze compress, sterile, 8-ply
Content 50 pair (€0.08 / 1 pair)
from €3.83
7060692 Jonosteril
from €4.90
BD™ Blunt Fill 18 G, 1,20 x 40 mm BD™ Blunt Fill needle, 18 G, 1.20 x 40 mm
Content 100 piece(s) (€0.10 / 1 piece(s))
from €9.90
Hint!
WESTMED ® Nitrile Examination Gloves WESTMED ® Nitrile Examination Gloves
Content 100 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
from €5.85
7704397 Disposable scalpels, stainless steel version
Content 10 piece(s) (€0.36 / 1 piece(s))
€3.55
Reference™ OP-Handschuh einzeln Reference™ Surgical Glove
Content 1 pair
from €0.93
Einmalspritzen Disposable syringes
Content 100 piece(s) (€0.03 / 1 piece(s))
from €3.25
Sterican ® Special cannulas Sterican ® Special cannulas
Content 100 piece(s) (€0.04 / 1 piece(s))
from €3.89
Leukomed ® i.v. Kanülenfixierpflaster Leukomed I.V., 6 x 8 cm
Content 50 piece(s) (€0.40 / 1 piece(s))
€19.98