REQUEST PRICE
Please enter these characters in the following text field.

Fields with * are required
Article successfully added.

suction catheter, rolled, in round packing

Quantity Unit price
To 99 €0.71 *
from 100 €0.64 *

Prices plus VAT plus shipping costs

Ready to ship today

Size:

Preis anfragen
Please enter these characters in the following text field.

Fields with * are required
  • 7151614
  • AK50208
The suction catheter with a length of 50 cm is a first-class solution for efficient suction... more

The suction catheter with a length of 50 cm is a first-class solution for efficient suction procedures in a medical context. With a lateral eye and distal openness, this catheter enables precise and targeted suctioning of secretions and fluids. The catheter's rolled packaging not only simplifies handling but also storage, making it quickly ready for use when needed. The colour-coded funnels facilitate quick identification and selection of the appropriate catheter, increasing efficiency in the medical workflow. With a length of 50 cm, this suction catheter offers flexibility for various applications. With this product, focusses on reliability, precision and user-friendliness for optimal suctioning in the medical environment.

Suction catheter, 50 cm, 1 lateral eye, rolled packed Product details:
  • colour-coded funnel
  • open distally
  • 1 lateral eye
  • Rolled packed
  • Length: 50 cm
Related links to "suction catheter, rolled, in round packing"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "suction catheter, rolled, in round packing"
Write an evaluation
Reviews will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Injekt® Solo Einmalspritzen Injekt® Solo, single-use syringe
Content 100 piece(s) (€0.04 / 1 piece(s))
from €4.19
Hint!
WESTMED ® Nitrile Examination Gloves WESTMED ® Nitrile Examination Gloves
Content 100 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
from €5.85
Peha-soft® nitrile fino Peha-soft® nitrile fino
Content 150 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
from €8.43
Mullkompresse, steril, 8-fach Gauze compress, sterile, 8-ply
Content 50 pair (€0.08 / 1 pair)
from €3.83
YPSISAVE Verbandpäckchen YPSISAVE aid packet
Content 1 piece(s)
from €1.17
aluderm ® dressing sheet aluderm ® dressing sheet
Content 1 piece(s)
from €2.76
Reference™ OP-Handschuh einzeln Reference™ Surgical Glove
Content 1 pair
from €0.93
Nobafix®, elastische Mullbinden Nobafix ®, elastic gauze bandages according to...
Content 20 piece(s) (€0.02 / 1 piece(s))
from €0.34
7182951 Beurer test strips, individually packed
Content 50 piece(s) (€0.45 / 1 piece(s))
€22.50
Hint!
i-gel® supraglottische Atemhilfe, einzeln i-gel® supraglottic breathing aid, single
Content 1 piece(s)
from €9.00
Cutasept® F, farblos Cutasept® F
Content 0.05 litre(s) (€44.40 / 1 litre(s))
from €2.22
Sic-Sac-Spuckbeutel SicSac® sickness bag
Content 50 piece(s) (€0.28 / 1 piece(s))
from €14.11
aluderm® aid packet DIN aluderm® aid packet DIN
Content 1 piece(s)
from €1.91
7182951 Beurer test strips, individually packed
Content 50 piece(s) (€0.45 / 1 piece(s))
€22.50
Arbo® H92SG EKG Einmal-Klebeelektroden, Schaumstoffträger Single-use ECG electrodes, adhesive, with foam...
Content 50 piece(s) (€0.10 / 1 piece(s))
from €5.21
Hint!
WESTMED ® Nitrile Examination Gloves WESTMED ® Nitrile Examination Gloves
Content 100 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
from €5.85
Larynx-Tubus LTS-D 10er Set Larynxtube LTS-D Set
Content 10 piece(s) (€10.48 / 1 piece(s))
€104.76
Plastipak™ Tuberkulin-Spritzen, 1 mL Plastipak™ Tuberculin syringe, 1 mL
Content 120 piece(s) (€0.09 / 1 piece(s))
from €10.69
YPSISAVE Verbandpäckchen YPSISAVE aid packet
Content 1 piece(s)
from €1.17
Sic-Sac-Spuckbeutel SicSac® sickness bag
Content 50 piece(s) (€0.28 / 1 piece(s))
from €14.11
Combi-Stopfen Combi-Stopper
Content 100 piece(s) (€0.07 / 1 piece(s))
from €7.04
7060692 Jonosteril
from €4.90
Schutzkappen für ThermoScan® Pro 6000 protective caps
Content 200 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
from €11.16
Arbo® H93SG EKG Einmal-Klebeelektroden, Schaumstoffträger Single-use ECG electrodes, H93SG, with foam layer
Content 50 piece(s) (€0.12 / 1 piece(s))
from €6.24
Combination plugs, white, Luer-Lock Combination plugs, white, Luer-Lock
Content 100 piece(s) (€0.08 / 1 piece(s))
€8.00
Einmal-EKG-Elektrode für Erwachsene, Wet-Gel, 45 mm Disposable ECG electrode for adults, wet gel,...
Content 100 piece(s) (€0.10 / 1 piece(s))
€9.50