REQUEST PRICE
Please enter these characters in the following text field.

Fields with * are required
Article successfully added.

Standard tweezers, 14.5 cm, straight

Standard tweezers, 14.5 cm, straight
Quantity Unit price
To 39 €2.31 *
from 40 €2.10 *

Prices plus VAT plus shipping costs

Ready to ship today

Charateristic:

Preis anfragen
Please enter these characters in the following text field.

Fields with * are required
  • 7715460
  • 9910643
Peha-instrument Smooth-running and precise disposable tweezers made of steel: For holding... more
Peha-instrument

Smooth-running and precise disposable tweezers made of steel:

  • For holding dressings, swabs, tissue and for holding and removing foreign bodies
  • For use on the ward, in the outpatient clinic or in the operating theatre
Feature: disposable
Related links to "Standard tweezers, 14.5 cm, straight"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Standard tweezers, 14.5 cm, straight"
Write an evaluation
Reviews will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Injekt® Solo Einmalspritzen Injekt® Solo, single-use syringe
Content 100 piece(s) (€0.04 / 1 piece(s))
from €4.19
aluderm® aid packet DIN aluderm® aid packet DIN
Content 1 piece(s)
from €1.91
Nobafix®, elastische Mullbinden Nobafix ®, elastic gauze bandages according to...
Content 20 piece(s) (€0.02 / 1 piece(s))
from €0.34
Cutasept® F, farblos Cutasept® F
Content 0.05 litre(s) (€44.40 / 1 litre(s))
from €2.22
Mullkompresse, steril, 8-fach Gauze compress, sterile, 8-ply
Content 50 pair (€0.08 / 1 pair)
from €3.83
aluderm ® dressing sheet aluderm ® dressing sheet
Content 1 piece(s)
from €2.76
Dressing sheet DIN SO Dressing sheet DIN SO
Content 1 piece(s)
from €0.77
RUDAVEN®-plus Kanülenfixierung RUDAVEN®-plus cannula fixation
Content 50 piece(s) (€0.17 / 1 piece(s))
€8.50
Replantat-Notfallset Replant emergency set
Content 1 piece(s)
from €25.58
Wundschnellverband Adhesive wound dressing
Content 50 piece(s) (€0.11 / 1 piece(s))
from €5.65
Reference™ OP-Handschuh einzeln Reference™ Surgical Glove
Content 1 pair
from €0.93
Solofix® Safety Blood Lancets Solofix® Safety Blood Lancets
Content 200 piece(s) (€0.16 / 1 piece(s))
from €31.23
7182951 Beurer test strips, individually packed
Content 50 piece(s) (€0.45 / 1 piece(s))
€22.50
Hint!
WESTMED ® Nitrile Examination Gloves WESTMED ® Nitrile Examination Gloves
Content 100 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
from €5.85
7704397 Disposable scalpels, stainless steel version
Content 10 piece(s) (€0.36 / 1 piece(s))
€3.55
Universalbinde Universal bandage
Content 10 piece(s) (€0.25 / 1 piece(s))
from €2.47
Bacillol® 30 Sensitive Green Tissues, 24 Tücher Bacillol® 30 Sensitive Green Tissues, 24 wipes,...
Content 24 piece(s) (€0.15 / 1 piece(s))
from €3.54
RUDASILK® Fixierpflaster, weiß RUDASILK® Fixation Plaster, white
Content 1 piece(s)
€2.49
WESTMED ® Latex Examination Gloves WESTMED ® Latex Examination Gloves
Content 100 piece(s) (€0.04 / 1 piece(s))
from €3.50
Hint!
WESTMED ® Nitrile Examination Gloves WESTMED ® Nitrile Examination Gloves
Content 100 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
from €5.85
Gentle Skin® compact+ Gentle Skin® compact+
Content 100 piece(s) (€0.07 / 1 piece(s))
from €7.10
Incidin™ Alcohol Wipes Incidin™ Alcohol Wipes
Content 600 piece(s) (€0.11 / 1 piece(s))
€66.29
Combur5 Test® HC Combur5 Test® HC
Content 10 piece(s) (€0.75 / 1 piece(s))
€7.50
7704397 Disposable scalpels, stainless steel version
Content 10 piece(s) (€0.36 / 1 piece(s))
€3.55
Bacillol AF Bacillol® AF
Content 0.5 litre(s) (€8.86 / 1 litre(s))
from €4.43
Vasco® Guard long Vasco® Guard long
Content 100 piece(s) (€0.10 / 1 piece(s))
from €10.35
Vasco® Nitril light Vasco® Nitril light
Content 100 piece(s) (€0.09 / 1 piece(s))
from €9.05
Nobafix®, elastische Mullbinden Nobafix ®, elastic gauze bandages according to...
Content 20 piece(s) (€0.02 / 1 piece(s))
from €0.34
Peha-haft® Peha-haft®
Content 1 piece(s)
€5.08
Lenkideal® Lenkideal®
Content 10 piece(s) (€0.96 / 1 piece(s))
from €9.55
Askina® Mullkompressen Askina ® gauze, sterile, 8-fold
Content 50 piece(s) (€0.09 / 1 piece(s))
from €4.71
Wundschnellverband Adhesive wound dressing
Content 50 piece(s) (€0.11 / 1 piece(s))
from €5.65
Cutasept® F, farblos Cutasept® F
Content 0.05 litre(s) (€44.40 / 1 litre(s))
from €2.22
Sterillium® Sterillium®
Content 0.1 litre(s) (€20.20 / 1 litre(s))
from €2.02
Peha-soft® nitrile guard Peha-soft® nitrile guard
Content 100 piece(s) (€0.09 / 1 piece(s))
from €8.98
Vinyl-Handschuhe, puderfrei Vinyl Examination Gloves, unpowdered
Content 100 piece(s) (€0.04 / 1 piece(s))
from €4.11
Vasco® Sensitive Vasco® Sensitive
Content 100 piece(s) (€0.07 / 1 piece(s))
from €6.54
Peha-soft® nitrile fino Peha-soft® nitrile fino
Content 150 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
from €8.43
Manufix® Sensitive Manufix® Sensitive
Content 100 piece(s) (€0.09 / 1 piece(s))
€9.09
Bacillol® AF Tissues Bacillol® AF Tissues
Content 80 piece(s) (€0.15 / 1 piece(s))
from €12.03
Bacillol® 30 Sensitive Tissues Desinfektionstücher Bacillol® 30 Sensitive Tissues Disinfectant...
Content 40 piece(s) (€0.27 / 1 piece(s))
€10.99
Mikrobac® Tissues Mikrobac® Tissues
Content 80 piece(s) (€0.08 / 1 piece(s))
from €6.51
Leukoplast® wasserfest, mit Schutzring, 2,50 cm x 5 m Leukoplast® waterproof with protective ring,...
Content 12 piece(s) (€5.11 / 1 piece(s))
€61.34
Contour® next Sensoren Contour® next sensors
Content 50 piece(s) (€0.50 / 1 piece(s))
€25.20