REQUEST PRICE
Please enter these characters in the following text field.

Fields with * are required
Article successfully added.

Face Mask, blue

€4.45 *
Content: 50 piece(s) (€0.09 * / 1 piece(s))

Prices plus VAT plus shipping costs

Incoming goods

Preis anfragen
Please enter these characters in the following text field.

Fields with * are required
  • 7720855
3-ply Blue With nose clip Fibreglass free Ear loops, elastic EN 14683, Type II more
  • 3-ply
  • Blue
  • With nose clip
  • Fibreglass free
  • Ear loops, elastic
  • EN 14683, Type II
Related links to "Face Mask, blue"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Face Mask, blue"
Write an evaluation
Reviews will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Sterillium® Sterillium®
Content 0.1 litre(s) (€20.20 / 1 litre(s))
from €2.02
Hint!
WESTMED ® Nitrile Examination Gloves WESTMED ® Nitrile Examination Gloves
Content 100 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
from €5.85
Injekt® Solo Einmalspritzen Injekt® Solo, single-use syringe
Content 100 piece(s) (€0.04 / 1 piece(s))
from €4.19
Peha-soft® nitrile fino Peha-soft® nitrile fino
Content 150 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
from €8.43
Liegenabdeckung Tissue Cover for examination couch, paper tissue
Content 9 piece(s) (€4.06 / 1 piece(s))
from €36.55
Sterillium® Virugard Sterillium® Virugard
Content 0.1 litre(s) (€23.20 / 1 litre(s))
from €2.32
Sterican®-Standardkanülen Sterican® Standard Needles
Content 100 piece(s) (€0.03 / 1 piece(s))
from €2.98
Cutasept® F, farblos Cutasept® F
Content 0.05 litre(s) (€44.40 / 1 litre(s))
from €2.22
Peha-soft® nitrile guard Peha-soft® nitrile guard
Content 100 piece(s) (€0.09 / 1 piece(s))
from €8.98
Vasco® Nitril light Vasco® Nitril light
Content 100 piece(s) (€0.09 / 1 piece(s))
from €9.05
Mullkompresse, steril, 8-fach Gauze compress, sterile, 8-ply
Content 50 pair (€0.08 / 1 pair)
from €3.83
aluderm ® dressing sheet aluderm ® dressing sheet
Content 1 piece(s)
from €2.76
YPSISAVE Verbandpäckchen YPSISAVE aid packet
Content 1 piece(s)
from €1.17
aluderm® aid packet DIN aluderm® aid packet DIN
Content 1 piece(s)
from €1.91
7306275 mikrozid® universal wipes premium
Content 80 piece(s)
from €10.60
RUDAVEN®-plus Kanülenfixierung RUDAVEN®-plus cannula fixation
Content 50 piece(s) (€0.17 / 1 piece(s))
€8.50
Nobafix®, elastische Mullbinden Nobafix ®, elastic gauze bandages according to...
Content 20 piece(s) (€0.02 / 1 piece(s))
from €0.34
Askina® Brauncel® Zellstofftupfer, unsteril Askina ® Brauncel ® Cellulose swabs, non-sterile
Content 500 piece(s) (€0.01 / 1 piece(s))
€4.37
Reference™ OP-Handschuh einzeln Reference™ Surgical Glove
Content 1 pair
from €0.93
Leukosilk® ohne Schutzring Leukosilk ® without protective ring
Content 12 piece(s) (€3.64 / 1 piece(s))
from €43.73
Hint!
WESTMED ® Nitrile Examination Gloves WESTMED ® Nitrile Examination Gloves
Content 100 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
from €5.85
Foliodress® Mask LOOP Type II-R Face Mask, blue Foliodress® Mask LOOP Type II-R Face Mask, blue
Content 50 piece(s) (€0.11 / 1 piece(s))
€5.67
Hint!
Electrode contact spray, private brand Electrode contact spray, private brand
Content 0.25 litre(s) (€11.52 / 1 litre(s))
from €2.88
ES-Kompressen, steril, 8-fach ES-Compresses, sterile
Content 25 piece(s) (€0.17 / 1 piece(s))
from €4.28
354230010 Softa-Man®
Content 0.1 litre(s) (€21.70 / 1 litre(s))
from €2.17
Injekt®-F Solo Einmalspritzen, 1 mL Injekt® F Solo, single-use syringe, 1 mL
Content 100 piece(s) (€0.13 / 1 piece(s))
€12.60
WESTMED® Toilettenpapier, 3-lagig WESTMED® toilet paper, 3-ply, 250 sheets,...
Content 80 piece(s) (€0.55 / 1 piece(s))
€44.22
Hint!
mikrozid® universal wipes, green line mikrozid® universal wipes, green line
Content 114 piece(s) (€0.08 / 1 piece(s))
from €9.31
Sterillium® med Sterillium® med
Content 1 litre(s)
from €2.72
Nosa Plugs Nasenstöpsel, mit Menthol Nosa Plugs Nasal Plug, with Menthol
Content 50 piece(s) (€0.83 / 1 piece(s))
€41.49
Combur9 Test® Combur9 Test®
Content 100 piece(s) (€0.37 / 1 piece(s))
€36.50
7306275 mikrozid® universal wipes premium
Content 80 piece(s)
from €10.60
sensiva® Waschlotion sensiva® washing lotion
Content 0.5 litre(s) (€4.98 / 1 litre(s))
from €2.49
5013510 Feather® disposable scalpels
Content 20 piece(s) (€0.39 / 1 piece(s))
from €7.79
Ultraschallgel Ultrasound gel
from €1.45
EKG Einmal-Klebeelektroden, Blue-Sensor® VL-00-S, Vliesträger Single Use Electrodes, coated foam,...
Content 25 piece(s) (€0.28 / 1 piece(s))
from €7.07
YPSISAVE Verbandpäckchen YPSISAVE aid packet
Content 1 piece(s)
from €1.17
Cutasept® F, farblos Cutasept® F
Content 0.05 litre(s) (€44.40 / 1 litre(s))
from €2.22
Softa-Man® ViscoRub Softa-Man® Visco Rub
Content 0.1 litre(s) (€20.40 / 1 litre(s))
from €2.04
mikrozid® sensitive wipes Jumbotücher Mikrozid® sensitive wipes Jumbo wipes
Content 200 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
from €12.13
Reference™ OP-Handschuh einzeln Reference™ Surgical Glove
Content 1 pair
from €0.93
Vasco® Sensitive Vasco® Sensitive
Content 100 piece(s) (€0.07 / 1 piece(s))
from €6.54
Injekt® Solo Einmalspritzen Injekt® Solo, single-use syringe
Content 100 piece(s) (€0.04 / 1 piece(s))
from €4.19
Sterican®-Standardkanülen Sterican® Standard Needles
Content 100 piece(s) (€0.03 / 1 piece(s))
from €2.98
7182951 Beurer test strips, individually packed
Content 50 piece(s) (€0.45 / 1 piece(s))
€22.50