REQUEST PRICE
Please enter these characters in the following text field.

Fields with * are required
Article successfully added.

zetBox® Multi purpose tissues

5520135
€55.79 *
Content: 30 piece(s) (€1.86 * / 1 piece(s))

Prices plus VAT plus shipping costs

Ready to ship today

Preis anfragen
Please enter these characters in the following text field.

Fields with * are required
  • 5520135
  • 1651500
The zetBox® multi-purpose wipes offer a reliable solution for various applications. These 2-ply... more

The zetBox® multi-purpose wipes offer a reliable solution for various applications. These 2-ply wipes are made of high-quality cellulose, which ensures high absorbency and low linting. The white wipes are particularly gentle and are therefore ideal for use in sensitive areas such as laboratories or hygiene areas. Thanks to the robust dispenser box, the wipes can be removed individually and hygienically. The special design of the box ensures that a single wipe is always available after opening, making it particularly practical to use. The ultra-soft multi-purpose wipes offer convenience and efficiency in cleaning and are a valuable addition to any work environment where cleanliness and hygiene are a top priority.

zetBox® multi-purpose wipes Product details:
  • 2-ply
  • Highly absorbent
  • Ultra soft
  • Low-linting
  • White
  • For sensitive areas
  • Box of 150 wipes
  • Dimensions: 21 x 22 cm
Related links to "zetBox® Multi purpose tissues"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "zetBox® Multi purpose tissues"
Write an evaluation
Reviews will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

7148461 Meliseptol® Wipes sensitive
Content 60 piece(s)
from €7.34
Liegenabdeckung Tissue Cover for examination couch, paper tissue
Content 9 piece(s) (€4.06 / 1 piece(s))
from €36.55
Hint!
WESTMED ® Nitrile Examination Gloves WESTMED ® Nitrile Examination Gloves
Content 100 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
from €5.85
Combur9 Test® Combur9 Test®
Content 100 piece(s) (€0.37 / 1 piece(s))
€36.50
Askina® Brauncel® Zellstofftupfer, unsteril Askina ® Brauncel ® Cellulose swabs, non-sterile
Content 500 piece(s) (€0.01 / 1 piece(s))
€4.37
Sterillium® Sterillium®
Content 0.1 litre(s) (€20.20 / 1 litre(s))
from €2.02
Injekt® Solo Einmalspritzen Injekt® Solo, single-use syringe
Content 100 piece(s) (€0.04 / 1 piece(s))
from €4.19
Sterillium® Virugard Sterillium® Virugard
Content 0.1 litre(s) (€23.20 / 1 litre(s))
from €2.32
Vacutainer® Safety-Lok™ Blutentnahme-Set Vacutainer® Safety-Lok™ Blood Collection Set
Content 50 piece(s) (€0.73 / 1 piece(s))
from €36.40
Bacillol® Tissues Bacillol® Tissues
Content 100 piece(s) (€0.05 / 1 piece(s))
from €5.43
Softasept® N Softasept® N
Content 0.25 litre(s) (€23.80 / 1 litre(s))
from €5.95
Medibox® Medibox®
from €1.99
Hint!
Electrode contact spray, private brand Electrode contact spray, private brand
Content 0.25 litre(s) (€11.52 / 1 litre(s))
from €2.88
5510482 Urine Cups 125 mL, colourless
Content 100 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
€5.75
Bacillol AF Bacillol® AF
Content 0.5 litre(s) (€8.86 / 1 litre(s))
from €4.43
Baktolin® sensitive Baktolin® sensitive
Content 0.5 litre(s) (€5.54 / 1 litre(s))
from €2.77
Askina® Mullkompressen Askina ® gauze, sterile, 8-fold
Content 50 piece(s) (€0.09 / 1 piece(s))
from €4.71
Sterican®-Standardkanülen Sterican® Standard Needles
Content 100 piece(s) (€0.03 / 1 piece(s))
from €2.98
zetForm® Falthandtücher, Tissue, 2-lagig, Vollentfaltung zetForm® folded towers, Tissue, 2-ply
Content 3200 piece(s) (€0.02 / 1 piece(s))
from €52.27
7117301 Meliseptol® Foam pure
Content 0.75 litre(s) (€13.07 / 1 litre(s))
from €9.80
Leukosilk® ohne Schutzring Leukosilk ® without protective ring
Content 12 piece(s) (€3.64 / 1 piece(s))
from €43.73
zetForm® Falthandtücher, Tissue, 2-lagig, C-Falz zetForm® folded towels, tissue, 2-layers
Content 2304 piece(s) (€0.02 / 1 piece(s))
€57.44
Curaplast® Sensitive Injektionspflaster Curaplast® Sensitiv band aid for injection...
Content 250 piece(s) (€0.04 / 1 piece(s))
€9.85
Hint!
Baktolin® pure Baktolin® basic pure
Content 0.5 litre(s) (€4.06 / 1 litre(s))
from €2.03
Sterican® Safety Sicherheitsinjektionskanülen Sterican® Safety safety injection cannulas
Content 100 piece(s) (€0.16 / 1 piece(s))
€16.00
7306275 mikrozid® universal wipes premium
Content 80 piece(s)
from €10.60
ES-Kompressen, steril, 8-fach ES-Compresses, sterile
Content 25 piece(s) (€0.17 / 1 piece(s))
from €4.28
zetForm® Falthandtücher, Tissue, 2-lagig zetForm ® folded towels, tissue, 2-ply, 23.5 x...
Content 3200 piece(s) (€0.01 / 1 piece(s))
from €29.99
Vasco® OP Sensitive Vasco® OP Sensitive
Content 40 pair (€1.00 / 1 pair)
from €40.00
Pur-Zellin® unsteril Pur-Zellin® non-sterile
Content 500 piece(s) (€0.01 / 1 piece(s))
from €3.99
Cutasept® F, farblos Cutasept® F
Content 0.05 litre(s) (€44.40 / 1 litre(s))
from €2.22
5932374 Hartmann Foliodrape® OP Aperture Sheets
Content 40 piece(s) (€1.04 / 1 piece(s))
from €41.42
Ultraschallgel Ultrasound gel
from €1.45
EKG Einmal-Klebeelektroden, Blue-Sensor® VL-00-S, Vliesträger Single Use Electrodes, coated foam,...
Content 25 piece(s) (€0.28 / 1 piece(s))
from €7.07
Cleanisept® Wipes maxi Schnelldesinfektion Cleanisept® Wipes maxi quick disinfection
Content 100 piece(s) (€0.08 / 1 piece(s))
€7.63
Hint!
WESTMED ® Nitrile Examination Gloves WESTMED ® Nitrile Examination Gloves
Content 100 piece(s) (€0.06 / 1 piece(s))
from €5.85
Hint!
Hansaplast® Soft Hansaplast®Soft
Content 1 piece(s)
from €13.53
Leukosilk® ohne Schutzring Leukosilk ® without protective ring
Content 12 piece(s) (€3.64 / 1 piece(s))
from €43.73
Liegenabdeckung Tissue Cover for examination couch, paper tissue
Content 9 piece(s) (€4.06 / 1 piece(s))
from €36.55
zetForm® Falthandtücher, Tissue, 2-lagig, Vollentfaltung zetForm® folded towers, Tissue, 2-ply
Content 3200 piece(s) (€0.02 / 1 piece(s))
from €52.27
kodan® Tinktur forte, farblos kodan® Tinktur forte
Content 0.25 litre(s) (€22.72 / 1 litre(s))
from €5.68
Baktolin® sensitive Baktolin® sensitive
Content 0.5 litre(s) (€5.54 / 1 litre(s))
from €2.77
Disposable funnel for EUROLIGHT® C, 4 mm, for adults Disposable funnel for EUROLIGHT® C, 4 mm, for...
Content 100 piece(s) (€0.08 / 1 piece(s))
from €7.77
UniSpec Disposable tips (gray), 4 mm for adults UniSpec Disposable tips (gray), 4 mm for adults
Content 50 piece(s) (€0.10 / 1 piece(s))
€5.19
Pur-Zellin® unsteril Pur-Zellin® non-sterile
Content 500 piece(s) (€0.01 / 1 piece(s))
from €3.99