REQUEST PRICE
Please enter these characters in the following text field.

Fields with * are required
Article successfully added.

neoLab-Disposable overshoes, non-sterile, blue, 100 pieces

360122080
€5.82 *
Content: 100 piece(s) (€0.06 * / 1 piece(s))

Prices plus VAT plus shipping costs

Preis anfragen
Please enter these characters in the following text field.

Fields with * are required
  • 360122080
  • 2-2080
Disposable overshoes made of polyethylene for slipping on, with elestic band. Prevents... more
Disposable overshoes made of polyethylene for slipping on, with elestic band. Prevents contamination caused by the footwear or of the footwear. Suitable for all common shoe sizes. Color: blue
Related links to "neoLab-Disposable overshoes, non-sterile, blue, 100 pieces"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "neoLab-Disposable overshoes, non-sterile, blue, 100 pieces"
Write an evaluation
Reviews will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Sterillium® Sterillium®
Content 0.1 litre(s) (€20.20 / 1 litre(s))
from €2.02
Einmalspritzen Disposable syringes
Content 100 piece(s) (€0.03 / 1 piece(s))
from €3.25
WESTMED® couch cover rolls WESTMED® couch cover rolls
Content 9 piece(s) (€3.24 / 1 piece(s))
from €29.15
Face Mask, blue Face Mask, blue
Content 50 piece(s) (€0.09 / 1 piece(s))
€4.45
sensiva® dry skin balm sensiva® dry skin balm
Content 0.15 litre(s) (€31.00 / 1 litre(s))
from €4.65
Schwestern- und Patientenhaube, grün, Barettform Surgical Cap, green, barett-shape
Content 100 piece(s) (€0.04 / 1 piece(s))
€3.98
Universal non-woven bag, disposable Universal non-woven bag, disposable
Content 50 piece(s) (€1.07 / 1 piece(s))
€53.71
Sterican® Safety Sicherheitsinjektionskanülen Sterican® Safety safety injection cannulas
Content 100 piece(s) (€0.16 / 1 piece(s))
€16.00
5015786 Disposable mask
from €2.93
EKG Einmal-Klebeelektroden, Blue-Sensor® VL-00-S, Vliesträger Single Use Electrodes, coated foam,...
Content 25 piece(s) (€0.28 / 1 piece(s))
from €7.07
Sterican®-Standardkanülen Sterican® Standard Needles
Content 100 piece(s) (€0.03 / 1 piece(s))
from €2.98
PE-Überziehschuhe, blau PE overshoes, blue
Content 10 piece(s) (€0.05 / 1 piece(s))
€0.52